En Çok Satanlar Yeni Gelenler Bizim Seçtiklerimiz Popüler Ürünler

Kategoriler

Stok Kodu:  BSV-D 600 Sanayi Tipi Vantilatör

BSV-D 600 Sanayi Tipi Vantilatör

BSV DUVAR TİPİ VANTİLATÖRLER DÖKÜM AYAK VE DÖKÜM PERVANELİDİRLER.
AYRICA 3 KADEMELİ HIZ AYARINA SAHİP
SAĞ VE SOL EKSENDE OTOMATİK DÖNEBİLME KABİLİYETİNE SAHİPTİR.
DİLERSENİZ MANUEL OLARAK YUKARI VE AŞŞAĞI KONUMLARA DA DÖNEBİLMEKTEDİR.
PERVANE BÜYÜKLÜKLERİNE VE MONTAJ ŞEKİLLERİNE GÖRE FARKLI SEÇENEKLERE AYRILMAKTADIR.
50 60 VE 75 OLARAK TOPLAM 3 BOYDA OLUP
DUVAR VE AYAKLI OLARAK DA 2 AYRI MODELDE ÜRETİLMEKTEDİRLER.

BSV PDF İNDİR
2.305,72 TL
1.152,86 TL (KDV Dahil)
Stokta Yok

TİP / KOD VOLTAJ FREKANS GÜÇ DEVİR DEBİ AĞIRLIK
V HZ W D/D M3/H KG
BSV 600 230 50 150 1400 11000 24
BSV 750 230 50 350 1400 17400 27
BSV-D 500 230 50 120 1400 7000 19
BSV-D 600 230 50 150 1400 11000 24
BSV-D 750 230 50 350 1400 17400 27

 

TİP / KOD A B C
BSV 600 600 120 1900
BSV 750 720 120 1950
BSV-D 600 600 120 -
BSV-D 750 750 120 -

 

Vantilatör Modelleri

Vantilatörler özellikle yaz aylarında tercih edilen ve bütçenizi yormayan serinleticilerdir. Aynı zamanda vantilatör, doğru kullanıldığında sağlıklı bir serinleme yoludur. Uygun fiyatlarıyla da tercih nedeni olan vantilatörler, çeşitli güç ve model seçenekleriyle her kullanım alanı için çözüm sunar. Koçtaş, piyasada bilinen markaların yanı sıra kendi güvencesinde servisini verdiği markasıyla, en iyi vantilatör modellerinden oluşan çeşitliliğini uygun vantilatör fiyatları ile tüketicilerle buluşturuyor.

Tavan Vantilatörü

Verimli sonuç elde etmenizi sağlayacak aynı zamanda aydınlatma ürünü olarak da kullanabileceğiniz tavan vantilatörleri sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da daha düşük hızlarda çalıştırılarak oda içerisindeki havanın dolaşmasını ve değişmesini sağlar.

Tavan tipi vantilatör odanın orta noktasında konumlandırıldığı zaman havanın odaya eşit şekilde dağılmasını sağlar. Aynı zamanda en az 2 metrelik tavanlarda kullanılması önerilmektedir.

Tavan vantilatör modellerinde bakmanız gereken ilk şey ise kanat uzunluklarıdır. Eğer hantal ve yavaş dönerek hava dağılımını da yavaşlatan bir vantilatör almak istemiyorsanız, kanat uzunluklarının 1,5 metreyi geçmemesine özen göstermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda marka ve modeline göre tavan vantilatörü fiyatları değişiklik gösterirken, enerji tasarrufu ve kumandası olup olmamasına göre de çeşitlendirilebilir.

Ayaklı Vantilatör

Ayaklı vantilatörler fazla yer kaplamama özelliği ile ev ve ofislerde en fazla tercih edilen modellerdir. Mobilyaların çok olduğu ve hava akımının düzgün sağlanamadığı alanlarda tercih edilmesi uygun olacaktır. Aynı zamanda kapı veya pencere önlerinde kullanılarak, sıcak hava akımının daha rahat dağıtır. Ayaklı vantilatör satın alırken hızına, yükseklik ayarlarına, temizliği için pervane ve metal ızgarasının kolay çıkarılıp çıkarılamamasına bakılması önemlidir. Tabanının ağır olmaması, farklı alanlara kolay taşınıp taşınmaması açısından önemli bir faktördür. Bununla birlikte Koçtaş’ın uygun ayaklı vantilatör fiyatları enerji tüketiminde olduğu kadar satış fiyatıyla da tasarruf etmenizi sağlar.

Buharlı Vantilatör

Buharlı vantilatörler aşırı kuru ortamlarda ortamın kaybettiği nemi tekrar kazandıran ayaklı vantilatör çeşitleridir. Standart ayaklı vantilatörlerden farklı olarak buharlı vantilatör modellerinde ayrı bir su haznesi yer almaktadır. Sulu vantilatör olarak da bilinen bu vantilatör çeşitleri su haznesine koyacağınız temiz su ile uzun ömürlü bir kullanım sunar. Buharlı vantilatör haznesine kesinlikle kirli su, parfüm, herhangi bir esans ya da sivrisinek kovucu gibi katkı maddeleri koymamanız gerekir. Aksi takdirde cihazınız zarar görerek garanti kapmasından çıkabilir.

Masaüstü Vantilatör

Masaüstü vantilatörler çalışma odaları ve ofislerde rahatlıkla kullanılabilecek, küçük vantilatör çeşitlerdir. Masaüstünde kullanacağınız mini vantilatör modelleri ayaklı vantilatörlerden farklı olarak fazla yer tutmazlar.

Tüm vantilatör modellerinde olduğu gibi masa vantilatörü de kullanılırken fanın direkt üzerinize havayı üflememesini tavsiye ederiz. Bunun yerine duvara ya da masanızın kenarına doğru üfleyecek şekilde konumlandırmayı tercih edebilirsiniz. Bu aynı zamanda daha geniş bir alanda hava akışını sağlanması açısından faydalı olacaktır. 

Ayaklı vantilatör modellerinde olduğu gibi masaüstü vantilatör seçiminde öncelikle taban ağırlığına bakmanız gerekmektedir. Dönüş hızı ve açısını da masanızda konumlandıracağınız alana göre kontrol etmenizi öneririz.

Sanayi Tipi Vantilatör

Sanayi tipi vantilatörler büyük ve açık alanlardaki hava akımını değiştirmek için kullanılan vantilatör tipidir. Otopark, otel, büyük ofis veya çalışma alanı, dükkan gibi mekanların soğutulmasında ciddi fayda sağlar. Genellikle ayaklı, duvar tipi ya da yer tipi kullanımlara uygun şekilde satılır. Ev içerisinde sanayi tipi vantilatör tercih edilmemelidir.

Duvar Tipi Vantilatör

Duvar vantilatörü için ilk dikkat etmeniz gereken şey montajıdır. Montajı siz yapacaksanız yatay ve dikey monte edilip edilemeyeceğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Duvara monte vantilatör çeşitlerinde aynı zamanda uzaktan kumanda ve uzatma panellerinin de satın alacağınız ürüne dahil olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Marka ve modeline göre vantilatör kumandası üzerindeki düğmeler farklılık gösterse de, temelde tüm kumanda modellerinde açma-kapama tuşu, düşük-orta-yüksek hız seçenekleri ve zamanlayıcı ayarları vardır. Duvar tipi veya pencere tipi vantilatörleri yüksek yerlerde kullanacaksanız montaj yerine göre kumandasının olması, önemli bir kriterdir.

Dar alanlarda, çok çabuk ısınan odalarda, tüm gün güneş gören evlerde oldukça kullanışlı olan bu vantilatörleri, pencere altına dikey ya da yatay olarak yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde duvarda fazladan delik açılmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Vantilatör Fiyatları

Vantilatör fiyatları diğer soğutma sistemlerine göre daha uygun ve tasarruflu olması sebebiyle soğutma çözümlerinde birçok kişinin tercih sebebi olmaktadır. Aynı zamanda klimalara göre daha az elektrik harcayan soğutucu vantilatörler enerji tüketiminde de tasarruf etmenize yardımcı olur. Koçtaş, Blyss, Raks, Güçtay, Kumtel gibi birçok markanın ürünlerini en ucuz vantilatör fiyatları ile müşterilerine sunar.

Vantilatör Bakımı ve Temizliği

 

 • Vantilatörünüzü temizlemek istediğiniz zaman mutlaka koruyucu ızgarasını kapatın ve fişi prizden çekin.
 • Cihaz çalışırken içerisine bir şey sokmayın.
 • Cihazın yerini değiştirirken fişi prizden çekin.
 • Vantilatör pervanesi de temizliği ihmal edilmemesi gereken parçalardan biridir. Pervane vantilatör temizliği yapılırken ızgara temizliği sırasında nemli bir bez ile silinebilir. Temizlik sırasında herhangi bir kaza ile karşılaşmamanız için vantilatör fişini muhakkak prizden çekmeniz gerekmektedir.
 • Temizlik sonrasında cihazı, pervaneleri ve kafesini kuru bir bezle tamamen kurulayın.
 • Cihazı temizlemek için tiner, alkol veya diğer kimyasal sıvıları kullanmayın.
 • Ayaklı vantilatör modellerini sabit ve düz bir yüzeyde kullanarak muhafaza edin.
 • Cihazı (sanayi tipi değilse) dış mekanlarda veya banyoda kullanmamaya özen gösterin.
 • Su hazneli bir vantilatörünüz varsa kimyasal bir madde asla eklemeyin.
 • Su haznesini 2 veya 3 haftada bir, su kanalını her hafta temizleyin.
 • Elektrik kablosunda bir hasarla karşılaştıysanız yetkili servisinize başvurun.

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor